top of page

Organizacja

45079398_346797706094151_2449729275532673024_n.jpg

FOK bierze aktywny udział w pracach legislacyjnych Sejmu i Senatu na rzecz wnoszonych poprawek do tej Ustawy. Wspieramy oraz organizujemy liczne akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci czy akcje na rzecz poprawy losu zwierząt w schroniskach. Organizując zbiórki karmy wspieramy również organizacje, które zajmują się dokarmianiem zwierząt wolno bytujących.

 

W naszych Klubach działają liczne Sekcje których zadaniem jest rozwijanie empatii do zwierząt Przodują tu: Sekcja Psów Pasterskich z silna grupą psów rasy BORDER COLLIE, które na licznych pokazach wyszkolenia szczególnie Frisbee wzbudzają zachwyt osób obserwujących.

 

Druga Sekcja, która robi wielka pracę to psy DOGOTERAPEUTYCZNE, które biorą udział w zajęciach z dziećmi, w szpitalach, przedszkolach, szkołach ale również wzbudzają sympatię w domu seniora.

 

Nasze kluby zyskują coraz więcej sympatyków, których nie przerażają wysokie wymogi do uzyskania uprawnień hodowlanych. Obowiązkowe przeglądy miotów, przeglądy weterynaryjne miotów. Przeglądy hodowlane psów dorosłych, prześwietlenie stawów biodrowych HD, prześwietlenie stawów łokciowych ED, badanie serca, DNA, badanie nosicielstwa chorób genetycznych przypisanych danej rasie to już norma.

Średnio w skali roku Kluby zrzeszone w FOK wystawiają 10 tys dokumentów hodowlanych.

LOGO FOK  bez tła.png
bottom of page